X Plane

X-Plane to jeden z najpopularniejszych symulatorów lotu na PC
Przeczytaj więcej

Czym charakteryzuje się ten symulator lotu. Zacznijmy od ceny. Można powiedzieć, że posiada on umiarkowaną cenę. Jest on dużo tańszy od P3D ale droższy od FSX. Jeżeli chodzi o dodatki X Plane 11, reguła jest podobna jak przy innych symulatorach. Cena dodatku zależy od jego jakości, rozbudowania, szczegółowości itd. Płacimy po prostu za wkład pracy jaka włożyli deweloperzy w dany dodatek X Plane.
Posiada on jak dla mnie bardzo przyjazny interfejs, gdzie łatwo możemy skonfigurować wszystkie parametry symulatora pod swoje potrzeby. Moim zdaniem symulator posiada najlepszy panel do obsługi i kalibracji joysticków, przepustnic, pedałów i każdego innego urządzenia sterującego przeznaczonego do symulacji lotniczych.
Przyjazna szkoła lotnicza, która jest w pakiecie, ucieszy na pewno wszystkich świeżych adeptów symulacji lotniczych, ale też nada się na rozgrzewkę tym, którzy przesiadają się z innego symulatora. Zostaniesz przeprowadzony przez kokpit, nauczysz startować i lądować. Dowiesz się o podstawach nawigacji lotniczej.
Co również jest ważne, wszystkie dodatki do X Plane 11 łatwo zainstalujesz i później odnajdziesz w symulatorze. Na pewno będzie tak z dodatkami, które znajdziesz w tym sklepie dla pilota.
Jeżeli mówimy o dodatkach do symulatora, jest to również zaleta X Plane 11. Sam hangar jest bardzo łatwy w obsłudze. Łatwo znajdziesz samolot lub helikopter, którym chcesz latać. Łatwo go zmodyfikujesz. To samo tyczy się scenerii dodatkowych. Z łatwością ustawisz, gdzie chcesz startować, lądować, przy której bramce zacząć, pogodę etc.
Znajdziesz w programie nawet konfigurator poziomów i rodzajów chmur. Wszystko zależy od Ciebie.
Podstawowa wersja, oferuje też bardzo dobrą grafikę. Samoloty są dopracowane, cieniowanie wysokim poziomie. Dopracowane efekty odbitego światła. To wszystko sprawia, że czujesz się jakbyś naprawdę pilotował. Podstawowa wersja, również daje niesamowite doznania gdy podziwiamy krajobraz z dużej wysokości.
Model lotu, jest realistyczny i śmiało możesz użyć dodatków X Plane 11 do podnoszenia swoich umiejętności jako wirtualny pilot, czy osoba starająca się o licencję pilota, niezależnie jakiej klasy. Jak napisał jeden z prawdziwych pilotów „X Plane zaoszczędził wiele moich pieniędzy” jak robiłem swoja licencję.