Pedały

Pedały PC do symulatora loty to rzecz, którą naprawdę warto mieć.

 

[expand title=”Przeczytaj więcej”]

Co dają takie pedały usb w porównaniu do osi skrętnej joysticka. Przede wszystkim realizm i dużo lepszą kontrolę nad samolotem czy helikopterem. Oś skrętna joysticka sprawdza się. U mnie przez długi czas, ale z drugiej strony zawsze czegoś brakowało. Tego uczucia, że siedzisz w prawdziwym samolocie.
Jeżeli masz już zestaw z przepustnica to wiesz dobrze, że twoje ręce maja co robić i kierowanie sterem kierunku, czy hamulcami kół za pomocą nóg bardzo je dociąża. Co za tym idzie jesteś precyzyjniejszy i bardziej zanurzony w symulacji.
Dla mnie pedały do pc były krokiem milowym w pilotażu helikopterów. Latanie tylko z Joystick iem z osią skrętne w przypadku helikopterów było dla mnie wielką frustracją.

Sama precyzja pedałów usb jest dużo większa, przez zakres ruchu jaki posiadają, w porównaniu z osią skrętną joysticka. Np. celowanie w grach tego wymagających, chociażby IŁ2,  na dużym zbliżeniu zoom staje się przyjemne. Być może znasz to z autopsji, kiedy drobny skręt joysticka sprawiał, że samolot odchylał się o dużo więcej niż chciałeś…….i znów przestrzeliłeś.

Jedna uwaga, jeżeli latasz już długo bez pedałów, na pewno zajmie Ci chwilę żeby „nauczyć” się latać na nowo. Na pewno będzie przez kilka pierwszych lotów, będziesz dalej obracał joystickiem a samolot czy helikopter nic, będziesz musiał się przestawić na pracę nogami. Ja na początku bardzo często kończyłem w drzewach z wciśniętym jednym pedałem do oporu, zapominałem odpuścić. Ale to bardzo szybko mija. A jak już się przyzwyczaisz jest po prostu świetnie!

I pewnie już obejrzałeś wiele filmów na YT i przeczytałeś kilkanaście artykułów i czy znalazłeś tam kogoś, kto oddałby swoje pedały i wrócił do osi skrętnej joysticka…?

[/expand]

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5