Przepustnice

Przepustnica PC do symulatora lotu, kiedy mały suwak na joysticku to za mało.

Przeczytaj więcej

Przepustnica do czego służy? Załóżmy, że chciałbyś mieść większą kontrolę nad silnikiem. Potrzebujesz dodatkowej dźwigni do regulacji mieszanki lub skoku śmigła. A może chciałbyś płynie regulować obroty każdego silnika w samolocie z osobna. Tutaj z pomocą przychodzi Ci przepustnica pc. Naturalne rozszerzenie twojego zestawu do symulacji.

Co oprócz, precyzji i dodatkowego realizmu daje Ci przepustnica usb. Urządzenie oprócz dźwigni posiada dużo przełączników i przycisków. Dzięki czemu nie bardzo dużo funkcji samolotu czy helikopteru będziesz mógł przypisać pod te klawisze i nie będziesz musiał szukać ich na klawiaturze. Będą też łatwe w użyciu, kiedy są przez cały czas „pod ręką” i nie musisz odrywać dłoni od kontrolera, żeby włączyć lub wyłączyć coś na klawiaturze. Jest to właśnie idea HOTAS, czyli w języku angielskim Hands on Throttle and Stick. Czyli najważniejsze funkcje samolotu czy helikoptera rozmieszczone są na drążku i przepustnicy, żeby nie odrywać od nich rąk. I nie jest to termin pochodzący z gier tylko z prawdziwych samolotów wojskowych. Ale podejście to sprawdza się również w grach, zwłaszcza w krytycznych momentach. Gdy jesteś tak skupiony na manewrach, że nie możesz oderwać rąk od sterowania, żeby poszukać czegoś na klawiaturze. W podejściu HOTAS, wszystko jest bardzo naturalne.

Osobna przepustnica również podnosi realizm, i frajdę z wirtualnego latania. Jest to kolejny element, który sprawi, że zasiadają przed monitorem, poczujesz się jak prawdziwy pilot.

Polecam to rozwiązanie każdemu, którego wciągnęła pasja wirtualnego latania. I mówię o tym, po tym jak sam przesiadłem się z suwaka na joysticku na przepustnicę!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7