Przepustnice

Przepustnica PC do symulatora lotu, kiedy mały suwak na joysticku to za mało.

[expand title=”Przeczytaj więcej”]

Przepustnica do czego służy? Załóżmy, że chciałbyś mieść większą kontrolę nad silnikiem. Potrzebujesz dodatkowej dźwigni do regulacji mieszanki lub skoku śmigła. A może chciałbyś płynie regulować obroty każdego silnika w samolocie z osobna. Tutaj z pomocą przychodzi Ci przepustnica pc. Naturalne rozszerzenie twojego zestawu do symulacji.

Co oprócz, precyzji i dodatkowego realizmu daje Ci przepustnica usb. Urządzenie oprócz dźwigni posiada dużo przełączników i przycisków. Dzięki czemu nie bardzo dużo funkcji samolotu czy helikopteru będziesz mógł przypisać pod te klawisze i nie będziesz musiał szukać ich na klawiaturze. Będą też łatwe w użyciu, kiedy są przez cały czas „pod ręką” i nie musisz odrywać dłoni od kontrolera, żeby włączyć lub wyłączyć coś na klawiaturze. Jest to właśnie idea HOTAS, czyli w języku angielskim Hands on Throttle and Stick. Czyli najważniejsze funkcje samolotu czy helikoptera rozmieszczone są na drążku i przepustnicy, żeby nie odrywać od nich rąk. I nie jest to termin pochodzący z gier tylko z prawdziwych samolotów wojskowych. Ale podejście to sprawdza się również w grach, zwłaszcza w krytycznych momentach. Gdy jesteś tak skupiony na manewrach, że nie możesz oderwać rąk od sterowania, żeby poszukać czegoś na klawiaturze. W podejściu HOTAS, wszystko jest bardzo naturalne.

Osobna przepustnica również podnosi realizm, i frajdę z wirtualnego latania. Jest to kolejny element, który sprawi, że zasiadają przed monitorem, poczujesz się jak prawdziwy pilot.

Polecam to rozwiązanie każdemu, którego wciągnęła pasja wirtualnego latania. I mówię o tym, po tym jak sam przesiadłem się z suwaka na joysticku na przepustnicę!

[/expand]

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9