Your Cart
jaki-joystick-do-mfs-2020

Jaki joystick do MFS 2020

Widać, że popularność nowego MS Flight Simulator 2020 nie spada,

a tytuł przekonuje do siebie wielu nowych wirtualnych pilotów. Widzę to też po wpisach na Facebooku i nie malejącej ilości transmisji materiałów wideo z rozgrywki właśnie z MS Flight Simulator 2020. Zresztą sam jak w końcu dorobiłem się nowego komputera i zrobiłem pierwszą transmisje video. Byłem onieśmielony tym, jak wygląda nowy symulator. I dlatego, chciałem podzielić się z Tobą moją subiektywną opinią jaki joystick do MFS 2020 wybrać.

Zakładam, że jeżeli doszedłeś do tego momentu, to chciałbyś poczuć się jak prawdziwy pilot. Latać w grze za pomocą joysticka, a nie myszki czy klawiatury. Nie będę tutaj rozważał o tym, czy joystick jest potrzebny do MS Fllight Simulator czy nie, bo moim zdanie to rzecz niezbędna, żeby poczuć się jak pilot i latać komfortowo. Oczywiście nie zrozum mnie źle, jeżeli korzystasz z myszki lub klawiatury jest to też w porządku, bo to Twój wybór jest najważniejszy.

Postaram się złożyć dla Ciebie zestawy podstawowe, bardziej rozbudowane jak i takie, które posłużą Ci w przyszłości do korzystania nie tylko jako joystick do Microsoft Flight Simulator 2020, ale będą też doskonałym wyborem jako joystick do DCS.

Jaki Joystick do MFS 2020? Zaczniemy od najlepszych,

a później najprzystępniejszych cenowo. Najtańszych nie będzie w porównaniu. Dlaczego? Ponieważ uważam, że wydanie pieniędzy, które są równowartością 1/3 ceny naprawdę porządnego sprzętu mija się z celem i psuje frajdę.

Zacznijmy od propozycji dedykowanej lotnictwu cywilnemu czyli Wolant Honecomb Areonatical Alpha. Jeden z najlepszych jakościowo i technologicznie wolantów na rynku. Pomimo swojej wysokiej, ale uzasadnionej ceny sprzedaje się świetnie na całym świecie. Był okres, ze musieliśmy czekać na niego 6 miesięcy w Europie, bo został wyprzedany na całym świecie, a fabryki nie nadążały z bieżącym zapotrzebowaniem.

Jest to bardzo często wybór prawdziwych pilotów,

już latających w prawdziwym życiu lub przygotowujących się do egzaminów. Szlifują swoje umiejętności w domowych symulatorach lotu i zależy im na jak największym realizmie. Ma być tak jak w ich samolocie, który stoi na lotnisku i ma być bardzo precyzyjnie.

Wolant jest praktycznie bez wad o czym przekonasz się oglądając wszelakie porównania na Youtubie.

Pamiętaj, że ten wolant do fs2020 musisz jednak uzupełnić o pedały steru kierunku oraz przepustnicę. Masz dwie opcje, możesz użyć rozwiązania Honeycomb lub ze spokojem innych dostawców. 

a dla Thrustmaster zaproponowałbym Ci przepustnicę z serii TCA Airbus. Oczywiście wybrać możesz cokolwiek, ponieważ wolant i każde inne urządzanie działają niezależnie, jako osobne części podłączone do komputera. Możesz każde z nich zaprogramować i podłączać , praktycznie w każdej wymyślonej konfiguracji.

W przypadku pedałów USB masz dwa modele do wyboru i rolę będzie tu odgrywała cena. Możesz wybrać pomiędzy pedałami TFRP a TRP

 

Oczywiście zawsze możesz używać wolantu i klawiatury zamiast przepustnicy i steru kierunku, ale jest to wyjątkowo niewygodne. 

Druga propozycja to joystick do MFS 2020 czyli TCA Airbus oraz jego rozwinięcie,

, czyli cały ekosystem wzorowany na prawdziwym systemie pochodzącym z samolotu liniowego Airbus. Ekosystem ten nosi nazwę TCA Airbus. W jego skład wchodzi joystick TCA, przepustnica TCA i dodatek do przepustnicy TCA Add-on. Całość produkowana jest przez firmę Thrustmaster doskonale łączy się ze sobą w jedną całość, tworząc namiastkę kokpitu Airbusa Zacznijmy od samego joysticka, ponieważ jest to moim zdaniem idealny joystick do MS Flight Simulator 2020. Posiada wszystko czego potrzebujesz żeby latać, czyli: osie X i Y odpowiadające za lotki i ster wysokości. Skrętna rączka joystick czyli oś Z, może z powodzeniem służyć jako ster kierunku. Wbudowana przepustnica z zapadką, którą będziesz mógł sterować ciągiem silnika lub silników. A do zapadki możesz przypisać odwrócony ciąg silników. Mnogość przycisków na podstawie joysticka oraz rączce sprawi, że nie będziesz musiał często sięgać do klawiatury. Jest to po prostu wygodne kiedy masz pod ręką wszystkie główne funkcje, na których Ci zależy.

Dołóż do tego natywną integrację joysticka z MS Flight Simulator 2020 i masz komplet.

Joystick jest wykonany porządnie, a bezstykowe czujniki wzięto z droższego modelu. Co ważne ten joystick możesz wykorzystać w każdej innej symulacji lotniczej czy kosmicznej.

Czyli kupując ten joystick podpinasz go do komputera i możesz w pełni cieszyć się symulacją w FS 2020.

Jeżeli nie pasuje Ci malowanie tego Joysticka zawsze możesz zobaczyć jego brata czyli model T1600, który posiada dokładnie te same podzespoły co model Airbus TCA. Różnica do brak zapadki na ciąg wsteczny, oraz brak możliwości zmiany przycisków na rączce joysticka

Moim zdaniem joystick TCA Airbus jest to najsensowniejszy wybór dla każdego nowego, ale już zdecydowanego fana MS Flight Simulator 2020,

Co ważne zaczynając od tego joysticka możesz powoli budować swój domowy kokpit. Uzupełniając go o przepustnicę dwusilnikową Airbus TCA quadrant. Później dołożysz sobie dodatkowe do tej dźwignie TCA addon – obsługujące klapy i hamulce aerodynamiczne. To właśnie jest rozwinięcie przez Ekosystem Airbus TCA o którym wspominałem wcześniej.

Jeżeli będziesz chciał, możesz również dołożyć to tego pedały. Możesz to robić w innej kolejności np. najpierw pedały, później przepustnica, w zależności od potrzeb i finansów. Pamiętaj tylko że TCA Add-on jest podłączany do przepustnicy, nie może działać samodzielnie. Finalnie zbudujesz dostosowane do swoich potrzeb rozwiązanie w tempie jakie jest dla Ciebie odpowiednie. Możesz kupić wszystko na raz, a możesz systematycznie rozszerzać swój kokpit, decyzja należy do Ciebie.

Trzecie rozwiązanie to zestaw All in One T1600 Flight Pack jako joystick do msf 2020,

gdzie w jednej paczce dostaniesz, Joystick T16000 i osobną przepustnicę oraz pedały USB TFRP. Sam korzystam z tego właśnie joysticka i przepustnicy. Moim zdaniem najtańszy i kompletny zestaw do symulacji lotniczej każdego rodzaju

Zestaw joystick i przepustnica doskonale sprawdzi się w grach takich jak DCS, IŁ2, MSFS 2020 czy każdej innym symulatorze lotniczym. W tej cenie będzie bardzo trudno skompletować zestaw o tej jakości czujników bezstykowych i wygodzie. Zewnętrzna przepustnica pomimo, że czasami mogłaby pracować płynniej posiada dodatkową oś. Do tego zawiera mini joystick, kilkanaście innych przełączników oraz przycisków, które sprawią, że nie będziesz sięgał do klawiatury. 

Być może w lotach cywilnych w dużych maszynach przepustnica jest po prawej stronie od kapitana. Ten zestaw ma skonstruowaną przepustnice tak, żeby obsługiwać ją lewą ręką, jak w wojskowych maszynach i niektórym osobom może to przeszkadzać. Ale z drugiej strony jeżeli chcesz kiedykolwiek polatać na jakimkolwiek innym symulatorze wojskowym, na pewno ten zestaw jest do tego lepszy niż przepustnica TCA, która biorąc pod uwagę ilość przycisków i opcji jest w porównaniu do T16000 po prostu uboga.

Kompletny zestwa

Masz kompletny zestaw praktycznie do każdego symulatora lotniczego

Podsumowując jaki joystick do mfs 2020 wybrać, ująłem moje osobiste opinie w kilku punktach w tabelce, której możesz użyć jako check listy, przed wyborem:

joystick-msf-2020
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *